Černý pomohl gólem k výhře Wolfsburgu nad Darmstadtem

0

Ilustrační foto z Bundesligy. Foto: Pixbay.com

Reprezentant Václav Černý v německé lize skóroval při domácí výhře Wolfsburgu 3:0 nad posledním Darmstadtem.

Černý se dostal do hry z lavičky náhradníků v 82. minutě a v nastavení zpečetil třetí výhru Wolfsburgu po sobě. Šestadvacetiletý křídelník zakončil volejem na zadní tyči pohlednou kombinaci „Vlků“ a připsal si čtvrtou ligovou trefu v sezoně. Jeho tým je v tabulce dvanáctý.

Brankář Tomáš Koubek při premiérovém bundesligovém startu v sezoně nezabránil porážce Augsburgu 1:5 v Dortmundu. Koubek nahradil v bráně absentující jedničku Dahmena a v nejvyšší soutěži nastoupil za Augsburg takřka po roce. Naposledy chytal v posledním kole minulé sezony, návrat mezi tři tyče se mu ale nevydařil. Už v páté minutě ho překonal Moukoko, který po půlhodině navíc využil zaváhání českého brankáře po centru z rohového kopu. Mezitím se prosadil ještě Malen a v závěru první půle z brejku Reus.

Útočník Tomáš Čvančara odehrál druhý poločas při remíze Mönchengladbachu 2:2 v Brémách.