Schick dal gól, Hložek tři připravil a Leverkusen rozstřílel 5:1 Frankfurt

0

Bayer Leverkusen vyhrál letošní Bundesligu. Foto: Pixbay.com

Patrik Schick se v německé fotbalové lize podílel gólem na drtivé výhře mistrovského Leverkusenu 5:1 ve Frankfurtu. Branku mu připravil reprezentační spoluhráč Adam Hložek, který si připsal asistenci i u zbylých dvou gólů nových šampionů ze hry.

Leverkusen poslal do vedení ve 12. minutě výstavní ranou Xhaka a Hložkovi přibyla první asistence, jelikož byl posledním hráčem, od nějž se odrazil sražený centr Arthura. Ekitike vyrovnal, ale těsně před přestávkou se po Hložkově centru pošesté v sezoně trefil Schick.

Po změně stran proměnil penaltu Palacios a v 77. minutě po Hložkově opětovné asistenci skóroval Frimpong. V samém závěru zpečetil výsledek z dalšího pokutového kopu Boniface, který hrál od 61. minuty místo Schicka a dvanáctým gólem v sezoně se osamostatnil v čele klubové střelecké tabulky.